Cel nawożenia roślin

2020-10-12

Nawożenie roślin ma na celu zapewnienie odpowiednich ilości składników odżywczych. Mają one kluczowe znaczenie dla właściwego rozwijania się roślin.

Sezonowość nawożenia

Rośliny są w stanie wytwarzać wiązki organiczne przy wykorzystaniu dwutlenku węgla z atmosfery, ale muszą mieć dostęp do tak zwanych soli mineralnych. Pobierane są one z gleby poprzez system korzenny. Do najważniejszych pierwiastków tego typu zaliczają się między innymi makroelementy, jak między innymi:

- fosfor,

- potas,

- azot.

Takie składniki są w stanie dostarczyć nawozy jak yara mila complex. Jednak roślinom muszą być również dostarczane takie składniki jak między innymi magnez, czy żelazo. Gdy wybiera się najlepszy nawóz trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na dostępność w nich takich składników. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że poszczególne nawozy muszą być stosowane w określonych porach roku. Pozwala to dostarczać składniki mineralne na poszczególnych etapach rozwijania się roślin. Dodatkowo do uzyskania określonych efektów trzeba stosować nieco inne nawozy.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018