Nasza Prezes wystąpi na Stonewall Workplace Conference 2016

Podczas zaplanowanej na 15 kwietnia największej w Europie konferencji poświęconej tematyce inkluzywności osób LGBT w miejscu pracy pojawi się Jej Perfekcyjność.

wokrplace2016

Stonewall Workplace Conference to wydarzenie, które co roku gromadzi kilkuset przedstawicieli największych firm na kontynencie oraz osoby reprezentujące sektor publiczny. Nasza przedstawicielka miała okazję obserwować je rok temu, gdy zaproszono ją – w roli widza – po raz pierwszy.

W tym roku w trakcie jednej z sesji poświęconych działaniom globalnym, opowiadać będzie o możliwości współpracy z sektorem pozarządowym w Polsce.

– Cieszę się bardzo z zaproszenia od Stonewall i mam nadzieję, że nie zawiodę ich oczekiwań. Chcę opowiedzieć o tym, jak firmy działają już w Polsce i jak nowe przedsiębiorstwa mogą do nich dołączyć w staraniach o tworzenie otwartego miejsca pracy – opowiada Jej Perfekcyjność, Prezesa Fundacji LGBT Business Forum.

Zaplanowana na piątek 15 kwietnia konferencja poprzedzona będzie dzień wcześniej nieformalnym spotkaniem przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych, które w Europie zajmują się tą tematyką. Na tym spotkaniu Jej opowiadać będzie o polskich doświadczeniach, trudnościach ale i sukcesach.

Nikogo z obecnych na wydarzeniu nie trzeba przekonywać, jak ważne dla rozwoju biznesu jest tworzenie różnorodnego i otwartego na różnorodność miejsca pracy. Kolejne prace i badania naukowe dowodzą, że bycie inkluzywnym dla osób LGBT zwiększa zyski firmy.

Rok temu jednym z głównych przemawiających podczas Stonewall Workplace Conference był Lord John Browne, były dyrektor BP i autor bestselleru „The Glass Closet: Why Coming Out Is Good Business”. Oto jego wystąpienie: