2020-07-21

Cewniki urologiczne i ich rodzaje.

 Każdy z nas wie czym jest cewnik urologiczny. Bardzo ważną rzeczą jest to, aby dobrać odpowiedni cewnik do potrzeb konkretnego pacjenta. Chodzi zarówno o dobór kształtu, jak i także końcówki. Istnieje tak naprawdę kilka rodzajów cewników, które różnią się powyższymi elementami.

Jaki cewnik wybrać?

Wiemy doskonale, że cewniki urologiczne https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/urologia/, to przede wszystkim różne typy. Samodzielnie nie znając się na medycynie nie wiemy, które cewniki urologiczne będą dla nas odpowiedni. Bardzo popularnym cewnikiem jest cewnik urologiczny Foleya. Cewnik ten charakteryzuje się bardzo prostym zakończeniem. Ma on wbudowany otwór z boku na końcu cewnika oraz także balonik, który stabilizuje jego położenie. Cewnik ten został wykonany z silikonu. Jest on o wiele lepiej tolerowany przez ludzkie organizmy.

Cewnik Nelatona, to kolejny charakterystyczny cewnik. Charakteryzuje się on elastyczną oraz miękką obudową. Najczęściej jest stosowany jednorazowo po to, aby odprowadzić mocz z naszego moczowego pęcherza. Pacjenci, którzy mają przerost krokowego gruczoły muszą mieć założony cewnik Tiemanna. Ma on końcówkę o kształcie stożka oraz dwa otwory boczne, którymi jest odprowadzany mocz.

Nie możemy także zapominać o cewniku zewnętrznym. Jest to z kolei cewnik, który nakładany jest bezpośrednio na prącie. Jest on o wiele bezpieczniejszy od cewnika, który wprowadzany jest do wewnątrz naszych moczowych dróg. Charakteryzuje się konstrukcją przezroczystą oraz także klejem, który utrzymuje w odpowiednim ułożeniu cewnik.

Na pewno zostanie nam dopasowany odpowiedni cewnik, który będzie spełniał swoją role w stu procentach.