Dlaczego akurat smycz dla psa regulowana?

2020-09-07

Przed zakupem smyczy warto się zastanowić nad jej dokładnym przeznaczeniem. Właściciel, który wychodzić planuje z pupilem jedynie na spacery spokojne, powinien się zdecydować na klasyczny model, który jest przepinany czy też automatyczny. Jeśli jednak pies nam towarzyszy podczas jazdy rowerem czy też podczas biegania, to powinniśmy zainwestować w sportową smycz.


Jak wybrać dobrze smycz?

Jeśli chcemy postawić na smycz dla psa regulowaną, to musimy wiedzieć na co konkretnie zwrócić uwagę. W zasadzie to kupując smycz dla psa regulowaną określić powinniśmy w pierwszej kolejności długość smyczy. Powinna ona zwierzęciu umożliwiać węszenie swobodne oraz także sprawdzenie terenu. Pupilek, który jest prowadzony na smyczy zbyt krótkiej ciągnie często właściciela. Musimy jednak pamiętać, że obowiązkiem każdego opiekuna jest nauczenie psiaka chodzenia właśnie na luźnej smyczy.


Zobaczmy także z jakiego materiału jest wykonana smycz dla psa regulowana https://www.dogcessories.pl/smycze. Smycze skórzane na pewno leżą wygodniej w ręce. Nie są jednak odporne na zniszczenia oraz na wilgoć.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018