rehabilitacja po złamaniu kości udowej

2020-11-26

Fizykoterapia a rehabilitacja po złamaniu kości udowej

 Złamanie kości udowej jest jednym z najtrudniejszych, operacyjnych złamań kości, po którym zwykle pacjent dość długo dochodzi do siebie. Złamania te zdarzają się najczęściej w podeszłym wieku ze względu na naturalną skłonność kości do kruszenia się. Rehabilitacja po złamaniu kości udowej https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ to najpopularniejszy sposób na powrót do codzienności, ale nie jedyny.


Rehabilitacja po złamaniu kości udowej a alternatywa


Uzupełnieniem rehabilitacji po złamaniu kości udowej mogą być zabiegi z zakresu fizykoterapii. Wśród nich popularnością cieszą się szczególnie: laseroterapia za pomocą biostymulującego, niskoenergetycznego lasera; ultradźwięki przypominające w swojej formule nieco klasyczny masaż; czy w końcu krioterapia miejscowa, czyli leczenie bólu za pomocą bardzo niskich temperatur. Trzeba też pamiętać, że nieodłącznym elementem rehabilitacji po złamaniu kości udowej będzie kinezyterapia, czyli po prostu ruch.


Skuteczna rehabilitacja po złamaniu kości udowej


Trzeba pamiętać, że szybki powrót do zdrowia wymaga samozaparcia oraz wielu godzin poćwiczonych wskazanym przez lekarza ćwiczeniom. Najlepszy efekt osiągnie się w krótkim czasie przy zastosowaniu różnych metod.