Suma gwarantowanych kosztów leczenia, ubezpieczenie wyjazd za granicę

2020-06-30


Każdy ubezpieczyciel w swoich ofertach ma określone gwarantowane sumy kosztów leczenia za granicą. Jest to niezwykle istotne przy zawieraniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wybierając polisę musimy dostosować wysokość sumy gwarantowanej do miejsca, do którego zmierzamy, gdyż w każdym państwie wygląda to inaczej.

Dlatego tak bardzo ważna jest kwota gwarantowanych kosztów leczenia. Otóż, ubezpieczenie wyjazd za granicę https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne będzie zawierało pewien limit kosztów jakie możemy wykorzystać na leczenie. Zdarzają się też ubezpieczenia wyjazdu za granicę, nie zawierające limitu, ale w takiej sytuacji musimy liczyć się z tym, że koszt takiego ubezpieczenia będzie bardzo wysoki. Jeśli chodzi o Europę, to eksperci w tej dziedzinie uważają, że zagwarantowana w ubezpieczeniu wyjazdu za granicę minimalna kwota kosztów leczenia powinna wynosić 30 000 euro. Najwyższe natomiast koszty leczenia odnotowuje się w Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie. Jeśli wybierzemy taki kierunek naszej podróży, to musimy zdecydowanie zwiększyć limit. W tym przypadku minimalna suma środków gwarantowanych powinna wynieść 120 000 euro.

Przed wyborem ubezpieczenia wyjazd za granicę, należy dokładnie sprawdzić, jakie usługi zawiera nasza polisa. Czasami niska cena polisy ubezpieczeniowej może mieć negatywne dla nas skutki. Musimy pamiętać, że koszty leczenia poza granicami naszego kraju bywają gigantyczne. Jeśli nie kupimy właściwego dla nas ubezpieczenia wyjazd za granicę, zamiast miłych wspomnień przywieziemy obciążenia finansowe, spowodowane brakiem odpowiedniej ochrony w polisie.


Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018